דברים שכתב והקריא אבא אהוד

צופית ורועי מתחתנים  

 כנציג הכותבים במשפחה, נבחרתי להגיד כמה מלים בשמה של דיתה רעייתי ובשמי:מי שמכיר את סיפור ההכרות  של צופית ורועי, חייב להאמין שהתנהלות הענין של 'על כן יעזוב איש את אביו ואת אימו ודבק באישתו והיו לבשר אחד' המלוה אותנו מפרק ב' בספר בראשית, אינה מקרית. יש משהו, אחדים יקראו לו אלוהים, עובדי מזלות יכנוהו כוכבים, ואלו שאינם מאמינים אלא בעצמם , יאמרו זוהי בחירה חופשית.  ואותו משהו עוזר לזווג זיווגים משמיים.    

   ובמה דברים אמורים במקרה הפרטי של צופית ורועי?  בשניים שבאו מעולמות רחוקים זה מזה, כמה רחוק שאפשר לצפות בארצנו הקטנה . צופית באה מקריית שמונה, רועי מחיפה. שרשיה של צופית נטועים בקוצ'ין ובמרוקו, של רועי באוסטריה, רוסיה וירושלים. כדי שהזוג הזה ייפגש  היו צריכים בני ישראל, לאחר אלפיים שנות גלות,  להתקבץ מקצוות תבל לארץ האבות.  ובארץ, חלפו עוד חמישים וכמה שנות עצמאות מרובות תלאות,  צופית ורועי בגרו, הרחיקו נדוד מבתיהם לאילת ושם נפגשו. (לכל אלה התוהים מה יש לצופית ורועי לחפש היום באילת, זו פשוט שיבה לזירת הפשע ).  מאז שנפגשו והתאהבו, כדרכם, בתהליך איטי, בלי ברקים ורעמים, נדמה שהם שני חצאים שמצאו את השלמתם והיו מוצאים אחד את השני גם אם היו מתגוררים, הוא בקוטב הדרומי והיא בצפוני, או להפך.  שמתם לב שצופית ורועי דומים אפילו דמיון חיצוני מסוים . שלא לדבר על דמיון בהתנהלותם הרגועה, הבדואית ,  באהבת הטיולים, בהתיחסות החומלת לבני אדם,לסביבה ולבעלי החיים, בצניעות, ברגישות בכלל ולזולת בפרט. בשטחי ההתענינות, בסובלנות, ברצון להתרחק מכל  דבר רועש. איני יודע כיצד הם מישבים חילוקי דעות ביניהם, אך קשה לי לדמיין אותם רבים, או לשמוע את הטונים של קולותיהם עולים. שבע שנים לקח מאז שהכירו צופית ורועי ועד שהחליטו להתחתן ושוב זה מחזיר אותי לספר בראשית: " וַיֶאֱהַב יעקב את רחל ויאמר אֶעֱבֹדְךָ שבע שנים ברחל בתך הקטנה. " אלא שבימינו, לא עובדים אצל אבי הכלה (וזה יכול לעבוד עליך בעיניים ולתת לך את לאה במקום את רחל) עד שיתרצה וייתן אותה לאישה, אלא עובדים אחד אצל השני, ישירות.  והעבודה לפני החתונה היא כאין וכאפס לעומת זו המצפה לכם בחיים המשותפים.     

  איני יודע מי מכם ראה את הספק דירה  ספק מערה  בה גרו צופית ורועי ברחוב המדרגות בירושלים במשך שנתיים.  זוג שיכול לחיות בשלום בחלל, של אולי חמישה עשר מטרים רבועים, שהוא גם חדר שינה,גם חדר עבודה, גם סלון, גם מטבח וגם שרותים, הוא בהחלט זוג יוצא דופן. צמד-חמד שיכולים להיות יחדיו חודשים רבים באפריקה ובהודו, בתנאים ספרטניים ,עשרים וארבע שעות ביממה הם זוג משמיים.  שניים שקונים גמל כדי שיעזור להם להתנייע ולהתנייד בשבילי הודו ובסופו של דבר, במקום שכך יהיה, סועדים  הם את הגמל ועוזרים לו להזדקן בכבוד,  אכן,  זוג מופלא יש לנו כאן.  בקיצור, איכויות נדירות, שלא מתגלגלות בשדות  ובַמסדרונות של החוגים לאיכות הסביבה, יש בכם צופית ורועי. ובאיחוד הרשמי של האיכויות האלה נתברך כולנו, קודם כל אתם ילדים יקרים ואתכם, במעגלים מתרחבים, בני משפחותיכם, חבריכם, ובמעגל הרחב ביותר, הסביבה, בבת עיניכם.  לקראת סיום דברי, אברך אתכם צופית ורועי בכל הטוב שחיי משפחה יכולים להביא, וזאת מנסיון של שלושים וחמש שנים, וגם אודה לכם בשם דיתה ובשמי.  רועי, על שבחרת בנו להיות הוריך  ובחרת בצופית להיות כלתנו.   צופית, על שבחרת ברועי ובכך זכינו שהצטרפת למשפחתנו.  תרשו לי לנצל את ההזדמנות  ולברך גם את מרים ויהודה בברכת תתחדשו בשעה טובה ומוצלחת, על ביתכם היפה ורב הטעם שהוא התגשמות חלום של שנים. מי יתן וירבו שמחות כמו זו במעונכם,  ועל כל אלה נאמר אמן .            

פוסט זה פורסם בקטגוריה יומן חתונה. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s